Kraunasi.....

2019 Lapkričio
8-24 dienomis

LT / ENG

Com•media

2019 m. lapkričio 8-24 d.

 

Kitoks, kitaip – žodžiai, kurie paauglystėje dažnam iš mūsų turėjo kartoką skonį. Jie tarsi etiketės, užklijuotos ant visiems matomos vietos, kurios tu pats neįžiūri - tik kiti. Norisi ją nusiimti. Ieškai jos. Ir tik vėliau supranti – ji nematoma. Tarsi neregimu rašalu ištatuiruota ant veido, rankos, krūtinės, pėdų. Rodos, eini ir švieti iš toli, o žmonės vienas kitam pasigūžčiodami šnabžda: o, žiūrėk! Jis ateina. Kitoks! O tuomet pamokančiai sako: ar tu gali būti kaip visi? Ar tu gali būti normalus? Ar tau būtina išsiskirti? Tik negalvok, kad esi iš kito molio. Tik negalvok, kad esi kitoks.

Ateina diena, kai drąsiai stojiesi ir atvirai išsakai, ką galvoji. Iš esmės.

Šiais metais COM•MEDIA siela įgauna kūną, užlipa ant miesto stogo ir, atsistojusi aukštyn kojomis, šūkteli: ei, žmonės, verta į pasaulį pažvelgti... kitaip. Kitaip nei prieš metus. Nei vakar. Nei prieš kelias minutes. Pažvelgti artimo, svetimo ar garsiausių herojų akimis. Kalbėtis ir kalbėti kitaip. Liesti temas, kurios atrodė svetimos ir net nevertos pokalbio. Iš naujo atrasti ir darkart pamilti jau pamiltus. Aplankyti teatrą naktį ir klausytis KITŲ. Ne vien tų, kurių kūriniais jau džiaugiasi minios, bet ir tų, kurių pasaulis dar laukia. Atverti duris kitiems, kurie ilgai ieškoję savos kalbos, nori ja dalintis. Priimti juos, nes pasaulis mums ne per ankštas. 

Jeigu Kitoks pasibelstų į tavo namo, buto duris? Ar įsileistum? Pavalgydintum? Duotumei stiklinę vandens... ar naktinį pokalbį apie tylą? Ar papasakotum jam savą istoriją, jei paklaustų: o kaip gi Tu?

 Čia yra ir gėdos jausmas. Ir neviltis. Ir ašaros pro juoką, juokas pro nerimo suspaustą širdį. Jeigu visas komedijas žiūrėtume sėdėdami ant pasaulio stogo? Jeigu visus spektaklius regėtų tik vienas žiūrovas - Tu? Ar juoktumeisi ir verktumei taip pat? Jeigu galėtum apginti personažą - ką jam pasakytum? Jeigu galėtum apglėbti to ištroškusį, - ar apglėbtum? Ar, turėdamas galimybę pasižiūrėti į pasaulį Kitokio akimis - pažiūrėtum?